top of page
  • Paweł Szwagiel

Co to jest piasek polimerowy?

Zaktualizowano: 20 lip 2020


Piasek polimerowy Rzeszów
Piasek polimerowy Rzeszów

Spoinowanie kostki brukowej.

Firmy, z którymi współpracujemy polecają korzystanie z piasku do spoinowania DR+ NextGelTM/MC firmy Techniseal. Radykalnie zmienia on i poprawia właściwości piasku do spoinowania, co czyni go pierwszym prawdziwym piaskiem do fug, który charakteryzuje się mniejszą ilością pyłu, brakiem nalotu i brakiem strat.

Układanie kostki brukowej w Rzeszowie i okolicach przy pomocy tej najnowszej technologii jest już możliwe ponieważ produkt można nabyć w Centrum Kostki Brukowej Rzeszów.

Co to jest piasek polimerowy?

Piasek polimerowy służy do wypełniania połączeń między kostką brukową, w tym do łączenia płyt tarasowych, kostki granitowej i elementów galanterii betonowej. To drobny piasek połączony z krzemionką i specjalnymi dodatkami, które po zmieszaniu z wodą tworzą środek wiążący.

Dlaczego warto z niego korzystać?

Do wypełnienia spoin między płytami można wykorzystać zwykły piasek, więc po co stosować piasek polimerowy? Produkt jest lepszy od zwykłego piasku z wielu powodów:

Poprawia trwałość. Środki wiążące w piasku polimerowym pomagają połączyć się ze sobą razem. To zapewnia Twojej nawierzchni większą wytrzymałość na dłuższą metę. Ulewny deszcz nie zmyje piasku z połączeń między kostkami, jeśli używasz piasku polimerowego. Natomiast w przypadku zwykłego piasku jest to powszechny problem. Piasek polimerowy zmniejsza ilość wody, która jest wchłaniania w spoinę. To również wpływa na solidność projektu. Utrudnia wzrost chwastów. Chwasty są niezwykle odporne i mogą rosnąć niemal wszędzie. Korzystanie z tego produktu nie gwarantuje, że chwasty nigdy nie będą rosły w nowym chodniku lub patio, ale znacznie to utrudni. Zwykły piasek jest o wiele bardziej zachęcającym domem dla chwastów niż piasek polimerowy. Jest odporny na szkodniki mrówcze w przestrzeniach pomiędzy kostkami brukowymi. Występuje w różnych kolorach. Piasek polimerowy występuje zazwyczaj w różnych odcieniach szarości i beżu. Wybierz kolor, który najlepiej pasuje do kostki brukowej.

Jak korzystać z piasku polimerowego?

Po rozłożeniu nawierzchni, rozprowadź polimerowy piasek pomiędzy kostkami za pomocą miotełki. Ważne, żeby usunąć cały piasek z kostki, tak aby masa nie stwardniała na nawierzchni kostki, gdy dodawana jest woda. Dmuchawa do liści działa dobrze na oczyszczanie tego produktu z kostek. Za pomocą węża ogrodowego rozpyl lekką mgiełkę nad tym wykonanym obszarem. Spowoduje to aktywację substancji wiążącej. 

Gdzie możesz kupić piasek polimerowy w Rzeszowie?

Kupując kostkę brukową, możesz zakupić polimerowy piasek w Centrum Kostki Brukowej Rzeszów. Jeśli już zakupiłeś kostkę, a chcesz zastosować piasek polimerowy to zadzwoń do nas. Piasek polimerowy jest sprzedawany w workach, więc jest stosunkowo łatwy w transporcie.

Zastosowanie piasku polimerowego w spoinowaniu kostki brukowej jest ważnym krokiem w rozwoju technologii układania kostki brukowej. Zapraszamy po więcej informacji do nas w godzinach otwarcia, z ofertą kostki brukowej zapoznasz się na www.kostkabrukowarzeszow.pl


Spoinowanie kostki brukowej
Spoinowanie kostki brukowej


Комментарии


bottom of page